Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zegar

Kalendarz

Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
             

CPK - odpowiedź.

Pomagajmy Sąsiadom!

Mama Zuzi Nych zwraca się do Nas z prośbą:

W maju odbędzie się ,,wyprzedaż garażowa " dochód zostanie przeznaczony na leczenie Zuzi. Już zaczęła się zbiórka rzeczy ,które zalegają nam w domu a mogą się jeszcze komuś przydać (zabawki,gry,ceramika,torebki,paski, biżuteria ,sprzęt sportowy i turystyczny, książki itp.). Rzeczy te można przynosić do szkoły lub można się kontaktować ze mną pod numerem telefonu: 694 068 749.

Pozdrawiam i BARDZO DZIĘKUJĘ za okazaną pomoc. Katarzyna Kocur- Nych

Protestów ciąg dalszy.

NewsyDziałając w imieniu jednostki pomocniczej i ogółu mieszkańców Sołtys Sołectwa Paniowy, skierowałem do Urzędu Miasta Mikołów stosowne pismo.

Proszę zapoznać się z nim klikając TUTAJ

Sołtys Sołectwa Paniowy

Informacje Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie

NewsyRestrukturyzacja małych gospodarstw na obszarach ASF.
 
Od 28 lutego do 28 marca 2020 r. rolnicy prowadzący gospodarstwa na terenach objętych afrykańskim pomorem świń, którzy planują zrezygnować z hodowli trzody chlewnej, mogą składać w oddziałach regionalnych ARiMR wnioski o przyznanie pomocy finansowej na „Restrukturyzację małych gospodarstw”. Wsparcie finansowane jest z PROW 2014-2020.
O premię może wystąpić rolnik posiadający gospodarstwo o areale powyżej 1 ha i wielkości  ekonomicznej mniejszej niż 13 tys. euro. Kolejny warunek to wcześniejsze niekorzystanie z rekompensaty za nieutrzymywanie świń, z dotacji dla młodego rolnika, dofinansowania na modernizację gospodarstwa czy na założenie firmy na wsi. Rolnik nie musi być objęty ubezpieczeniem KRUS. Wystarczy, że co najmniej 25 proc. całego swojego dochodu będzie uzyskiwał z produkcji rolniczej: roślinnej lub zwierzęcej, oprócz chowu i hodowli ryb.  Oznacza to, że o premię można się starać pracując na etacie czy prowadząc własną firmę.
Na restrukturyzację małego gospodarstwa można otrzymać 60 tys. zł premii wypłacanej w dwóch ratach. Najpierw jest to 48 tys. zł, a po realizacji założeń biznesplanu – 12 tys. zł.  Dotację można przeznaczyć na wydatki dotyczące działalności rolniczej w gospodarstwie lub przygotowanie do sprzedaży produktów rolnych w nim wytworzonych. 80 proc. kwoty pomocy trzeba jednak wydać na inwestycje w środki trwałe, np. zakup wyłącznie nowych maszyn i urządzeń, na budowę lub remont budynków  służących produkcji rolniczej czy założenie sadów i plantacji wieloletnich.
Każdy wniosek jest punktowany. Pomoc jest przyznawana jeżeli wnioskodawca uzyskał minimum 8 punktów. A te można otrzymać m.in. za: średnią roczną liczbę świń utrzymywanych dotąd w gospodarstwie (do 5 pkt), rodzaj planowanej produkcji (do 3 pkt), kompleksowość biznesplanu (do 7 pkt), docelowa wielkość ekonomiczna gospodarstwa
(do 5 pkt).


Szczegółowe informacje dostępne są w:

Urzedzie Miasta Mikołów, 43-190 Mikołów, Rynek 16, pok. 24
tel. bezpośredni: 32 - 32 48 556

Sieć gazownicza w Paniowach.

NewsyOddział Gazowniczy w Zabrzu przesłał Sołtysowi Paniów informacje dotyczące kolejnych etapów budowy sieci gazowniczej na terenie Sołectwa Paniowy.

Z pismem przewodnim można zapoznać się klikając w LINK.

Mapa Sołectwa z terminami realizacji dostępna jest TUTAJ.

Ogłoszenie Spółki Wodnej.

NewsySzczegółowe informacje Spółki Wodnej w Mikołowie Paniowach znadują się pod LINKIEM.

NIC O NAS BEZ NAS !!!

NewsyProsimy mieszkańców Sołectwa o zapoznanie się z protestem złożonym przez Pana Burmistrza Stanisława Piechulę, który dotyczy planowanej budowy sieci kolei szybkiej na terenie Mikołowa.
Kliknij tutaj: PROTEST.

Większą ilość informacji można znaleźć pod tym LINKIEM.
Tam też znajduje informacja, w jakiej formie składać negtywne opinie dotyczące tej inwestycji.


UWAGA! Ogłoszenie!

NewsyW dniu 24 lutego, w poniedziałek, o godz. 16:30 sala sesyjna Rady Miasta (biały domek) przy ul.Karola Miarki 15 na posiedzeniu Komisji ds. Gospodarki Miejskiej poruszany będzie temat szybkiej kolei, która przechodzić ma przez Mikołów w ramach inwestycji Centralny Port Komunikacyjny.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych. Proszę o zapoznanie się z informacjami na temat inwestycji, ponieważ do 10 marca 2020 r. trwają konsultacje społeczne (jedne z proponowanych nitek kolejowych mają przechodzić obok ogrodu botanicznego, osiedli w Mokrem oraz Recie Śmiłowickiej, a także przez okolice Paniów i Bujakowa).
Szczegółowe informacje dostępne są pod tym LINKIEM
.

Sołtys Sołectwa Paniowy

Ogłoszenie.

Uwaga! Wstrząsy !

NewsyNumery telefonów do KWK BUDRYK , pod które można zgłaszać informację dot. wszelkich uszkodzeń powstałych po wstrząsie (szkodach)  i odczuciach dotyczących wstrząsu:

(32) 239 5245 – dyspozytor geofizyki (całą dobę)
(32) 239 5500 – dyspozytor ruchu kopalni (całą dobę)
(32) 239 5539 – wydział szkód (w godz. od 6:00 do 14:00
)

Kalendarze.W niedzielę, 10 listopada, przed kościołem, po każdej Mszy Świętej, można było nabyć kalendarz na rok 2020 Paniowy w akwarelach Grzegorza Chudego.

Dochód z jego sprzedaży przeznaczono na finansowanie badań i leczenie Zuzi Nych, uczennicy klasy szóstej naszej szkoły.


Fotoreportaż w obiektywie Waldemara Sosny do obejrzenia w GALERII.
Wygenerowano w sekund: 0.25
3,144,426 unikalne wizyty