Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zegar

Kalendarz

Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Pisma urzędowe.

NewsyDrodzy Sołtysowie!
Nawiązując do przesłanego pisma z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach
w sprawie procedury związanej w przypadku budowy nowych zjazdów
indywidualnych lub publicznych wzdłuż projektowanej przebudowy drogi
DW925, proszę o przekazanie informacji (skan w załączeniu) wszystkim
możliwym zainteresowanym osobom, które planują skomunikowanie swojej
działki z drogą wojewódzką DW925. Dodatkowo taka informacja ukaże się na
stronie bip i profilu U.M. Mikołów w portalu facebook.
Pozdrawiam, z uszanowaniem.

--
Tomasz Palka
Urząd Miasta Mikołów
Referat Utrzymania Infrastruktury Komunalnej
Rynek 20 (pok. nr 6)
43 - 190 Mikołów
tel. (32) 32 48 580

Kliknij "Czytaj więcej", aby zapoznać się z treścią pism.

Andrzejkowy turniej tenisa stołowego.

NewsyKolejną imprezą, która została rozegrana w ramach obchodów 20-lecia LKS Strażak Mikołów, był Andrzejkowy turniej tenisa stołowego. Turniej odbył się 28 lisopada 2015r w Szkole Podstawowej nr 8 w Paniowach i był przeznaczony głównie dla mieszkańców naszego sołectwa, choć i na listach startowych można było dostrzec parę zawodników z sąsiednich Śmiłowic. Turniej ten mógł dojść do skutku dzięki pomocy finansowej z strony Sołtysa i Rady Sołeckiej. W pięciu kategoriach zagrało łącznie 42 zawodników i zawodniczek. Z zawodnikami z sekcji tenisa stołowego Strażaka okazję mieli zagrać pasjonaci tenisa stołowego oraz dzieci i młodzież z naszego sołectwa. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz puchary i statuetki.

Aby obejrzeć wyniki kliknij "Czytaj więcej"

Następcy Lewandowskiego?

NewsyNie zabrakło sportowych emocji podczas turnieju piłkarskiego rocznika 2005, który został rozegrany na paniowskim boisku. Zawody rozegrano w ramach obchodów 20-lecia LKS Strażak Mikołów.
Najlepszym bramkarzem zawodów został Patryk Letkiewicz (GKS URANIA Ruda Śląska), najlepszym zawodnikiem Mateusz Prus (GKS GWAREK Ornontowice), tytuł najlepszego strzelca zaś przypadł Oliwierowi Dułgoszowi (AKS Mikołów), który strzelił 7 bramek.
Poniżej prezentujemy wyniki zawodów, a zdjęcia z tych sportowych zmagań można obejrzeć w GALERII.

Paniowskie inwestycje

NewsyRozbudowa szkoły i przedszkola, siłownia na wolnym powietrzu oraz budowa chodników – to tylko część inwestycji, które powinny zostać zrealizowane w Paniowach do 2018 r. Listę takich potrzeb, rozłożonych na poszczególne lata, zgłosił do budżetu miasta sołtys Paniów, Krzysztof Rogalski. Póki co, wartość planowanych inwestycji została wstępnie oszacowana przez mikołowski Urząd Miejski na łączną kwotę ponad 11 mln zł.

"Cyklizm po śląsku"

NewsyZnany mikołowski filmowiec, Wojciech Szwiec, opublikował na kanale Youtube swój najnowszy film "Cyklizm po śląsku"
Warto go obejrzeć, bo występuje w nim nasz ś.p. Ujek Hanek.

Naciś SAM i se to łobocz.

Z życia Rady Sołeckiej

NewsyPotencjalna lokalizacja progów zwalniających na ul. Staromiejskiej oraz obecnie prowadzone na terenie Paniów inwestycje zdominowały kolejne posiedzenie Rady Sołeckiej, które odbyło się 30 września.

Konsultacje społeczne JST

Newsy"J-ednolita S-trategia T-erytorialna = spójny obszar funkcjonalny powiatu mikołowskiego poprzez wzmocnienie mechanizmów efektywnej współpracy JST" – to tytuł nowego projektu, który – dzięki dofinansowaniu w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014, w ramach Programu: Rozwój miast poprzez wzmocnienie kompetencji jednostek samorządu terytorialnego, dialog społeczny oraz współpracę z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego – realizowany jest obecnie na terenie powiatu mikołowskiego.

Paniowianie na wycieczce

NewsyKorzystając z pięknej pogody, pięćdziesięcioosobowa grupa mieszkańców sołectwa Paniowy pojechała w dniu 16 września na wycieczkę w region województwa opolskiego. Inicjatorem i organizatorem był sołtys Krzysztof Rogalski z Radą Sołecką.
Po drodze uczestnicy imprezy mieli najpierw przystanek przy radiostacji w Gliwicach, gdzie podziwiali unikatową budowlę wieży radiostacji, porównywanej przez niektórych do paryskiej wieży Eiffla.

Pasowanie przedszkolaków

Newsy„Ślubuję uroczyście być dobrym starszakiem, dbać o dobre imię swojej grupy i przedszkola, swoim zachowaniem sprawiać radość Rodzicom i Paniom, bawić się i uczyć tutaj wesoło, a wkrótce zawołać: Witaj Szkoło!” - to treść ślubowania, które uroczyście złożyły paniowskie pięciolatki w czwartek, 8 października.

Braki energii elektrycznej

NewsyW nawiązaniu do otrzymanej korespondencji uprzejmie informujemy, że gwałtowne i silne burze, które wystąpiły 8 i 9 oraz 18 i 19 lipca, spowodowały w wielu miejscach uszkodzenia sieci energetycznej i pozbawiły dostaw zasilania części klientów Tauron Dystrybucja.
W związku z powyższym informujemy, że zgodnie z prawem, jeśli czas usuwania awarii przekroczył 24 godziny, klientom Tauron Dystrybucja przysługuje bonifikata z tytułu niedostarczonej energii elektrycznej. Aby taką bonifikatę uzyskać, prosimy o wypełnienie wniosku umieszczonego na stronie internetowej www.tauron-dystrybucja.pl. Poniżej link dostępu:


http://www.tauron-dystrybucja.pl/o-spolce/aktualnosci/Documents/2015-07-10%20TD-wniosek-o-udzielenie-bonifikaty.pdf


Pismo prosimy przesłać na poniższy adres:


Tauron Obsługa Klienta
40-389 Katowice,
ul. Lwowska 23.Ponadto nadmieniamy, że brak oświetlenia ulicznego zostało przekazane do odpowiedniego działu Biura Obsługi Klienta.


Dodatkowo zachęcamy do korzystania z naszej strony internetowej www.tauron.pl.
Z poważaniemSybila Skupin
Pełnomocnik
TAURON Sprzedaż GZE sp. z o.o.

Eksploatacja sieci kanalizacyjnej

NewsyWitam.

Na prośbą Przewodniczącego Komisji nr 3 ds. Gospodarki Miejskiej Pana Eugeniusza Wycisło przesyłam w załączeniu informację dotyczącą prawidłowej eksploatacji sieci kanalizacyjnej. Akcja ma na celu uświadomienie mieszkańców, co można wrzucać do kanalizacji.
Bardzo proszę o udostępnienie jej mieszkańcom sołectwa/dzielnicy.

Pozdrawiam. Anna Chrzęstek - Wydział Ochrony Środowiska UM Mikołów


Kliknij "Czytaj więcej". aby obejrzeć treść pisma.
Wygenerowano w sekund: 0.03
2,647,586 unikalne wizyty