Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zegar

Kalendarz

Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Zbiórka liści.

NewsyNa terenie gminy Mikołów nie prowadzi się się zbiórki odpadów zielonych. W żadnym wypadku nie należy trawy czy liści wystawiać w dniu odbioru odpadów komunalnych zmieszanych lub selektywnie zbieranych. Raz do roku organizowana jest zbiórka liści, zgodnie z przyjętym harmonogramem. W dniu odbioru należy zebrane w workach liście wystawić przed posesję.

Odpady zielone powstające na terenie nieruchomości w wyniku pielęgnacji zieleni można poddać procesowi kompostowania z przeznaczeniem do własnego wykorzystania kompostu, a w przypadku braku możliwości ich kompostowania na miejscu przez właściciela nieruchomości, należy dostarczyć nieodpłatnie do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, bądź gromadzić w podstawionym przez przedsiębiorcę pojemniku za dodatkową opłatą.

ZBIÓRKI LIŚCI 2016 ROKU BĘDZIE REALIZOWANA W II PÓŁROCZU 2016 ROKU.

HARMONOGRAM ZBIÓRKI LIŚCI NA 2016 ROK ZOSTANIE PODANY DO WIADOMOŚCI W II PÓŁROCZU 2016 R.

UWAGA ! Nowy harmonogram wywozu śmieci.

NewsyNowy harmonogram wywozu śmieci, obowiązujący od lipca 2016r. można znaleźć TUTAJ.

Ogłoszenie

NewsySpółka Wodna Mikołów-Paniowy z siedzibą w Bujakowie, ul. Ks. Górka 6

INFORMACJA

Informujemy, że na mocy uchwały podjętej przez Delegatów na Walnym Zebraniu Delegatów w lipcu 2015 roku Spółka Wodna w Mikołowie Paniowach wyłączyła się z Rejonowego Związku Spółek Wodnych w Czerwionce Leszczynach i obecnie działa w swoim imieniu.
W związku z tym wszelkie wpłaty składek członkowskich dokonywane na podstawie przelewu bankowego prosimy kierować na rachunek Mikołowski Bank Spółdzielczy w Mikołowie
rachunek 67 84360003 0000 00266994 0001
lub w formie wpłaty gotówkowej.
Inkasentami składek uiszczanych w formie gotówkowej są:
1. Sołtys Sołectwa Śmiłowice – Pan Józef Świerczyna
2. Sołtys Sołectwa Borowa Wieś – Pan Kazimierz Pruszydło
3. Sołtys Sołectwa Bujaków – Pan Antoni Pucher
4. Sołtys Sołectwa Paniowy – Pan Krzysztof Rogalski
Termin opłacenia składki członkowskiej za rok 2016 upływa z dniem 30.06.2016 roku.

Zarząd Spółki Wodnej w Mikołowie Paniowach

Pisma urzędowe.

NewsyDrodzy Sołtysowie!
Nawiązując do przesłanego pisma z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach
w sprawie procedury związanej w przypadku budowy nowych zjazdów
indywidualnych lub publicznych wzdłuż projektowanej przebudowy drogi
DW925, proszę o przekazanie informacji (skan w załączeniu) wszystkim
możliwym zainteresowanym osobom, które planują skomunikowanie swojej
działki z drogą wojewódzką DW925. Dodatkowo taka informacja ukaże się na
stronie bip i profilu U.M. Mikołów w portalu facebook.
Pozdrawiam, z uszanowaniem.

--
Tomasz Palka
Urząd Miasta Mikołów
Referat Utrzymania Infrastruktury Komunalnej
Rynek 20 (pok. nr 6)
43 - 190 Mikołów
tel. (32) 32 48 580

Kliknij "Czytaj więcej", aby zapoznać się z treścią pism.

Andrzejkowy turniej tenisa stołowego.

NewsyKolejną imprezą, która została rozegrana w ramach obchodów 20-lecia LKS Strażak Mikołów, był Andrzejkowy turniej tenisa stołowego. Turniej odbył się 28 lisopada 2015r w Szkole Podstawowej nr 8 w Paniowach i był przeznaczony głównie dla mieszkańców naszego sołectwa, choć i na listach startowych można było dostrzec parę zawodników z sąsiednich Śmiłowic. Turniej ten mógł dojść do skutku dzięki pomocy finansowej z strony Sołtysa i Rady Sołeckiej. W pięciu kategoriach zagrało łącznie 42 zawodników i zawodniczek. Z zawodnikami z sekcji tenisa stołowego Strażaka okazję mieli zagrać pasjonaci tenisa stołowego oraz dzieci i młodzież z naszego sołectwa. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz puchary i statuetki.

Aby obejrzeć wyniki kliknij "Czytaj więcej"

Następcy Lewandowskiego?

NewsyNie zabrakło sportowych emocji podczas turnieju piłkarskiego rocznika 2005, który został rozegrany na paniowskim boisku. Zawody rozegrano w ramach obchodów 20-lecia LKS Strażak Mikołów.
Najlepszym bramkarzem zawodów został Patryk Letkiewicz (GKS URANIA Ruda Śląska), najlepszym zawodnikiem Mateusz Prus (GKS GWAREK Ornontowice), tytuł najlepszego strzelca zaś przypadł Oliwierowi Dułgoszowi (AKS Mikołów), który strzelił 7 bramek.
Poniżej prezentujemy wyniki zawodów, a zdjęcia z tych sportowych zmagań można obejrzeć w GALERII.

Paniowskie inwestycje

NewsyRozbudowa szkoły i przedszkola, siłownia na wolnym powietrzu oraz budowa chodników – to tylko część inwestycji, które powinny zostać zrealizowane w Paniowach do 2018 r. Listę takich potrzeb, rozłożonych na poszczególne lata, zgłosił do budżetu miasta sołtys Paniów, Krzysztof Rogalski. Póki co, wartość planowanych inwestycji została wstępnie oszacowana przez mikołowski Urząd Miejski na łączną kwotę ponad 11 mln zł.

"Cyklizm po śląsku"

NewsyZnany mikołowski filmowiec, Wojciech Szwiec, opublikował na kanale Youtube swój najnowszy film "Cyklizm po śląsku"
Warto go obejrzeć, bo występuje w nim nasz ś.p. Ujek Hanek.

Naciś SAM i se to łobocz.

Z życia Rady Sołeckiej

NewsyPotencjalna lokalizacja progów zwalniających na ul. Staromiejskiej oraz obecnie prowadzone na terenie Paniów inwestycje zdominowały kolejne posiedzenie Rady Sołeckiej, które odbyło się 30 września.

Konsultacje społeczne JST

Newsy"J-ednolita S-trategia T-erytorialna = spójny obszar funkcjonalny powiatu mikołowskiego poprzez wzmocnienie mechanizmów efektywnej współpracy JST" – to tytuł nowego projektu, który – dzięki dofinansowaniu w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014, w ramach Programu: Rozwój miast poprzez wzmocnienie kompetencji jednostek samorządu terytorialnego, dialog społeczny oraz współpracę z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego – realizowany jest obecnie na terenie powiatu mikołowskiego.

Paniowianie na wycieczce

NewsyKorzystając z pięknej pogody, pięćdziesięcioosobowa grupa mieszkańców sołectwa Paniowy pojechała w dniu 16 września na wycieczkę w region województwa opolskiego. Inicjatorem i organizatorem był sołtys Krzysztof Rogalski z Radą Sołecką.
Po drodze uczestnicy imprezy mieli najpierw przystanek przy radiostacji w Gliwicach, gdzie podziwiali unikatową budowlę wieży radiostacji, porównywanej przez niektórych do paryskiej wieży Eiffla.
Wygenerowano w sekund: 0.25
3,047,499 unikalne wizyty