Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zegar

Kalendarz

Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Pisma urzędowe Rady Sołectwa.

NewsyAby obejrzeć ich treść kliknij "czytaj więcej".

Kanalizacja.

NewsyKliknij "czytaj więcej", aby obejrzeć pisma.

Chodnik przy ul.Przelotowej

NewsyKliknij "czytaj więcej", aby zobaczyć treść pisma.

Ogłoszenie

NewsyPo wielokrotnych interwencjach radnego Krzysztofa Rogalskiego, został ogłoszony przetarg na przebudowę ulicy Ks. Huberta Szymankiewicza.
Roboty mają objąć dostosowanie istniejącej podbudowy, regulację włazów studni zlokalizowanych w ciągu drogi, wymianę krawężników i ułożenie nawierzchni asfaltowej.
Planowane zakończenie prac jeszcze w bieżącym roku.

Wydarzenia

NewsyW obecności parlamentarzystów, władz miasta, duchownych, nauczycieli, a przede wszystkim dzieci i ich rodziców otwarto 13 września kompleks boisk sportowych przy Szkole Podstawowej nr 8 w Paniowach.

Obiekt składa się z boiska do mini piłki nożnej oraz boiska wielofunkcyjnego z bieżnią i skocznią do skoku w dal.
Potem było oficjalne przecięcie wstęgi, którego dokonali poseł Henryk Siedlaczek, burmistrz Marek Balcer, dyrektor SP nr 8 Janina Szołtysek, radny a zarazem sołtys Krzysztof Rogalski oraz ks. proboszcz Franciszek Pyrek, który również poświęcił boiska. Po części oficjalnej murawą zawładnęły dzieci. Były pokazy cheerleaderek, mecz piłki ręcznej pań oraz piłkarski pojedynek rodzice kontra absolwenci, a rozgrywkom sportowym towarzyszyły występy artystyczne. Inwestycja była możliwa dzięki pozyskaniu przez gminę dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki część inwestycji została sfinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach „Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej”.

Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 925,163,00 zł, z czego wkład własny gminy to 624,733,00 zł, a 300,430,00 zł stanowiło dofinansowanie.


Całkowita wartość inwestycji to około 1230 000 zł.

Ważne sprawy.

NewsyZ inicjatywy Sołtysa Krzysztofa Rogalskiego i Rady Sołeckiej zorganizowane zostało w dniu 22 sierpnia 2014 roku w naszym Sołectwie spotkanie zainteresowanych mieszkańców z posłem panem Markiem Krząkałą, w spotkaniu wziął również udział przedstawiciel U. M. Mikołów naczelnik Jerzy Karwot. (kliknij czytaj więcej)

Książka na telefon.

Newsy Z bezpłatnej usługi KSIĄŻKA NA TELEFON skorzystać mogą mieszkańcy Mikołowa - osoby niepełnosprawne, starsze, chore oraz wszyscy, którzy z różnych przyczyn nie mogą osobiście odwiedzić Biblioteki.

Zamówione książki dostarczane będą do domów przez pracowników Biblioteki raz w miesiącu lub w zależności od indywidualnych potrzeb. Czytelnicy mogą składać zamówienia na konkretne tytuły, pomocą w doborze literatury służyć będą bibliotekarze. Czytelnik może jednorazowo wypożyczyć 5 książek na okres nie dłuższy niż 4 tygodnie z możliwością ich przedłużenia.


Zamówienia na książki można składać w godzinach pracy biblioteki:
telefonicznie pod numerem: 32 322 00 63 w. 74
pocztą elektroniczną na adres: ksiazkanatelefon@gmail.com

UWAGA ! ! ! Rodziny wielodzietne.

16 czerwca weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia rządowego programu dla rodzin wielodzietnych. Zgodnie z nim mogą się one ubiegać o wydanie imiennej karty upoważniającej do skorzystania z ulg w różnych instytucjach: muzeach, ośrodkach wypoczynkowych, przejazdach koleją oraz kilku sieciach sklepów niezależnie od dochodów rodziny. 
W ciągu pierwszego miesiąca w MOPS zostało złożonych 20 wniosków w sprawie wydania Karty Dużej Rodziny, zaś 16 lipca wydano pierwsze dokumenty. Na karcie znajdują się takie dane jak: imię i nazwisko, adres oraz pesel tej osoby.
Na stronie www. mops.mikolow.pl znajduje się pełna informacja dotycząca Karty Dużych Rodzin wraz z ministerialną listą placówek honorujących kartę oraz wnioskami do pobrania.

Karty parkingowe dla niepełnosprawnych

NewsyOd 1 lipca zmianie ulegną przepisy dotyczące korzystania przez osoby niepełnosprawne z karty parkingowej.
Zgodnie z nowymi zasadami karta wydawana będzie za opłatą przez przewodniczącego powiatowego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności.
Karty wydane na podstawie dotychczasowych przepisów zachowują ważność do dnia określonego jako data ważności karty, nie dłużej niż do 30 listopada 2014.

Informacji dotyczących wydawania nowych kart parkingowych udziela:
Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku, ul. Raciborska 20, tel. 32 423 72 02.

Interpelacje

NewsyRadny Krzysztof Rogalski wystąpił do Burmistrza Marka Balcera z interpelacjami.
Treść widoczna jest po kliknięciu na "Czytaj więcej".

WYDARZENIA

Newsy18 marca 2014 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie odbyła się promocja ksiażki "Paniowy w 100-lecie Urodzin Biskupa Józefa Kurpasa".

Jej autorzy to Mariusz Dmetrecki i Józef Żur, którzy opowiadali o swoim dziele także w Paniowach 25 kwietnia 2014r.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii !
Wygenerowano w sekund: 0.24
3,041,067 unikalne wizyty