Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zegar

Kalendarz

Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Ważne sprawy.

NewsyZ inicjatywy Sołtysa Krzysztofa Rogalskiego i Rady Sołeckiej zorganizowane zostało w dniu 22 sierpnia 2014 roku w naszym Sołectwie spotkanie zainteresowanych mieszkańców z posłem panem Markiem Krząkałą, w spotkaniu wzięli również udział przedstawiciel U. M. Mikołów naczelnik Jerzy Karwot oraz pan Adam Putkowski.
Na zaproszenie Sołtysa w spotkaniu wzięła udział również radna Rady Powiatu Mikołowskiego pani Janina Szołtysek.
Wiodącym i chyba najważniejszym tematem spotkania była niezrealizowana budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż DW 925 ( ulica Przelotowa ).
Mieszkańcy od wielu lat bezskutecznie upominają się o budowę takiego ciągu, wielokrotnie odbywały się spotkania w tym celu, obecny na ostatnim spotkaniu ówczesny v-ce Marszałek Sejmiku pan Piotr Spyra deklarował rychłe doprowadzenie do realizacji tej inwestycji i na deklaracjach się zakończyło, relacjonował radny Rogalski.
Stwierdził również że po rozmowach z panem Burmistrzem Markiem Balcer, Rada Miasta zabezpieczyła środki na sfinansowanie trwającego procesu projektowania w wysokości 76 200,00 zł., projekt został wykonany w 75 % jego dalsza kontynuacja nie jest możliwa ze względów na nieuregulowaną sytuację geodezyjną w pasie drogi DW 925, nie do pojęcia jest aby zarządca drogi czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach od ponad dwóch lat nie mógł doprowadzić do uporządkowania tej sytuacji, dodaje dalej radny Rogalski.
Pan poseł zgodził się z radnym stwierdzając że jadąc na spotkanie sam zauważył jak niebezpieczne jest pokonanie odcinka drogi od skrzyżowania z ulicą Kąty do skrzyżowania z ulicą Wolności, przecież tą drogą poruszają się dzieci idące do szkoły, mieszkańcy podążający do ośrodka zdrowia czy po zakupy. Skarpy na tym odcinku są bardzo wysokie o budowę tego odcinka mieszkańcy wnioskują od 1999 roku dodała pani Jadwiga Papkala mieszkanka ulicy Kąty pokazując na ten dowód plik korespondencji pomiędzy zarządcą drogi a mieszkańcami.
Radny Krzysztof Rogalski dodał że na jednej z sesji na jego pytanie skierowane do pana Burmistrza dotyczące współfinansowania tej inwestycji, Burmistrz wyraził ustną deklarację że jest gotowy do współfinansowania tego zadania, radny dodał że jako Sołtys wielokrotnie monitował do zarządcy drogi jak i do Marszałka Województwa Śląskiego o potrzebie tej inwestycji natomiast coraz częściej odnosi wrażenie nie inwestycja ta schodzi na dalszy plan a zadaniem priorytetowym dla lokalnego samorządu powinno być bezpieczeństwo mieszkańców.
Na koniec spotkania głos zabrał poseł Marek Krząkała potwierdzając sygnalizowaną przez radnego i mieszkańców potrzebę wybudowania wnioskowanego ciągu i zdeklarował pomoc mieszkańcom Paniów wykorzystując swoje możliwości jako posła.
O efektach swoich interwencji pan Poseł będzie na bieżąco informował poprzez radnego mieszkańców Sołectwa.
Teraz mieszkańcy z niecierpliwością oczekują na efekty działań pana posła w sprawie ciągu pieszo rowerowego przy DW 925 ( ulica Przelotowa )
Wygenerowano w sekund: 0.23
3,200,819 unikalne wizyty