Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zegar

Kalendarz

Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Z życia Rady Sołeckiej

NewsyZ informacji przekazanych przez sołtysa Krzysztofa Rogalskiego wynika, że Powiatowy Zarząd Dróg wyraził wstępnie zgodę na montaż progów, o które wnioskują mieszkańcy. Warunkiem koniecznym jest jednak uwzględnienie ustawowych uwarunkowań technicznych, które precyzyjnie określają m.in. odległości progów od studzienek, obiektów mostowych, zakrętów i wzniesień. Co ważne, zgodę na lokalizację progu muszą również wyrazić właściciele nieruchomości, które są zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie takiego obiektu. W trakcie spotkania Rady ustalono, że Krzysztof Rogalski przeprowadzi z zainteresowanymi mieszkańcami bezpośrednie konsultacje, a ewentualne propozycje lokalizacji progów zostaną następnie przekazane do Powiatowego Zarządu Dróg.
Sołtys przedstawił również informację o przeprowadzonym przeglądzie gwarancyjnym ul. Staromiejskiej, w wyniku którego nakazano wykonawcy robót usunięcie spękań oraz poprawę posadowienia niektórych włazów. Poinformował również o czyszczeniu przepustów w rejonie ul. Staromiejskiej, ustawieniu znaków „strefa zamieszkania” przy ul. Starokościelnej oraz znaku „zakaz zatrzymywania się przy ul. Żurawiej. Dodał również, że wkrótce poprawiony (podniesiony) zostanie wjazd do garaży Straży Pożarnej i na nowo zagospodarowane zostaną tereny przed budynkiem tej jednostki oraz przy boisku od strony ul. Mokierskiej. Z przedstawionych informacji wynika, że na terenach, gdzie w tym roku bujnie rozplenił się tzw. barszcz sosnowskiego, rozciągnięto czarną folię, która ma ograniczyć rozwój tej niebezpiecznej rośliny w przyszłym roku. Niestety, lokalizacja barszczu przy ciekach wodnych uniemożliwia podjęcie bardziej radykalnych kroków i zastosowanie skutecznych, ale niebezpiecznych dla środowiska, środków chemicznych.
Spore zainteresowanie członków Rady wzbudziła informacja o konserwacji rowów m.in. wzdłuż ul. Przelotowej, Darwina, Granicznej, a zwłaszcza Staromiejskiej – w tym ostatnim przypadku z powodu wykopania przy okazji prowadzonych prac... radzieckiego pocisku artyleryjskiego kaliber 100 mm. Jak się okazało, znalezisko było nie tylko uzbrojone, ale też miało dużą siłę rażenia. „Bombowym” wykopaliskiem zaopiekowali się fachowcy z gliwickiej jednostki saperskiej.
Wygenerowano w sekund: 0.24
3,200,762 unikalne wizyty